Sniper Ghost Warrior – zaczynamy strzelanie!

Sniper Ghost Warrior

 

Sniper Ghost Warrior – gra przygotowana przez CI Games SA ukazujące trudne życie snajpera podejmującego misje na całym świecie. Czas przebrać się w wojskowy mundur, odkurzyć karabin i odstrzelić kilku złych typków.

Sniper Ghost Warrior jak grać?

Sniper Ghost Warrior rozpoczynamy od krótkiego tutorialu wprowadzającego nas w świat gry. Jesteśmy groźnym wojakiem z długim karabinem snajperskim, dzięki któremu strzelamy do przeciwników jak do kaczek. W aplikacji dostępnych jest kilka lokacji oraz ponad 200 misji, które odblokowują się wraz z przejściem kolejnych stawianych przed nami wyzwań. Dostępne są 4 tryby rozgrywki: sniper, assault, story i contract. Wyzwania sniper, story i contract to właściwie powtarzalne zadania. Chwytamy snajperkę i wybijamy wrogów. Oczywiście raz za cel mamy tylko innych snajperów, innym razem zadaniem jest pokonanie biegnących kurierów, ale ostatecznie chodzi o eliminacje wrogów na dużą odległość. W trybie assault mamy do dyspozycji karabin maszynowy, a zadania się nie zmieniają. Nadal chodzi o łupankę.

Sniper Ghost Warrior

Zrzuty ekranu z aplikacji Sniper Ghost Warrior

Sniper Ghost Warrior jak celować?

Kiedy już przebrniemy przez ekrany misji i wybierzemy odpowiadający nam tryb rozgrywki wreszcie czas na prawdziwą grę. Widzimy jak nasz snajper usadawia się w odpowiednim miejscu i wtedy przejmujemy nad nim kontrolę. Oczywiście nasze stopy są przybite do podłoża gwoździami i nie możemy się przemieszczać, pozostaje jedynie obracanie. Wrogowie przechadzają się po planszy i jeśli już obierzemy jednego z nich jako cel, czas jak prawdziwy snajper użyć lunety. Przybliżamy obraz, celujemy i pada strzał. Przy odrobinie szczęścia i w zależności od wroga zginie on za pierwszym razem. Trzeba przyznać, że jeśli trafimy w głowę, zazwyczaj mamy headshota i jednego wroga mniej. Jeśli trafimy w nogę, pozbawimy go tylko kawałka wirtualnej żywotności z paska oznaczającego punkty życia. Dodatkowo możemy skorzystać z bonusów jak spowolnienie czasu, wykrycie wrogów na planszy lub specjalna amunicja penetrująca przebijająca kamizelki wroga. Naboje się nie kończą, ogranicza nas najczęściej czas lub uciekający wrogowie, których mieliśmy zatrzymać. Same misje są niestety krótkie, trwają w polocie do jednej minuty. Ostatnie nasze trafienie kończy się efektownym ruchem kamery lecącym za pociskiem. Za wykonane zlecenia otrzymujemy gotówkę, złoto lub energię do wykonywania kolejnych misji. Do wyboru mamy około 30 typów broni, kilka z nich ma odniesienie do jednostek istniejących w rzeczywistości.

Sniper Ghost Warrior za darmo

Gra Sniper Ghost Warrior jest do pobrania za darmo. Występują w niej mikropłatności, dzięki którym zdobywamy nowe karabiny lub ich ulepszenia. Grafika z jednej strony wygląda dosyć nowocześnie i ciekawie, szczególnie w menu widzimy szczegółową postać naszego snajpera. W samej rozgrywce już nie jest tak kolorowo. Tekstury często przenikają przez siebie, postacie są ledwo zaokrąglone, a po strzale lądują w bardzo dziwacznych pozycjach. Ogromną bolączką jest też sterowanie. Chwile trwało zanim udało mi się płynnie nauczyć włączania trybu snajperskiego. Przycisk na ekranie jest bardzo mały i sprawia ogromne problemy, przez które niejednokrotnie musiałem powtarzać misję. Do działania gry wymagane jest połączenie internetowe. Również co kilka misji wyświetli nam się 30 sekundowa reklama video, której nie możemy ominąć.

Sniper Ghost Warrior

Sniper Ghost Warrior

Zrzuty ekranu z aplikacji Sniper Ghost Warrior

Gry podobne do Sniper Ghost Warrior

Gra Sniper Ghost Warrior patrząc na całokształt niestety jest grą przeciętną. Sama rozgrywka, jest bardzo powtarzalna i wątpię, żeby ktoś poświęcał czas na przejście wszystkich 200 misji. Problemy ze sterowaniem i błędy w grafice to spore bolączki z którymi muszą poradzić sobie programiści. Może po aktualizacjach ten produkt będzie ciekawą propozycją. Na ten moment jest tylko przeciętna i wkurzającą strzelanką zajmująca sporo miejsca na naszym telefonie komórkowym.

 

Link do pobrania aplikacji Sniper Ghost Warrior

Grafika główna pochodzi ze strony rexdl.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *