Spartan System 3.0 – ostry trening na Twoim telefonie

 

Spartan System 3.0 firmy Diamond App Group LLC jest bardzo pomocny narzędziem dla osób które mają zamiar zacząć przygodę z wysiłkiem fizycznym, ale nie są jeszcze przekonane do pójścia na siłownię. Dzięki prostym ćwiczeniom przekonamy się, że droga do zbudowania wymarzonej sylwetki jest okupiona ciężką pracą.

Jak ćwiczyć MMA w domu?

MMA Spartan System to aplikacja pozwalająca na bardzo efektywny trening przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała, oraz ewentualnie niedużych hantelków czy skakanki. Podkreślam tu  małą wagę  obciążeń z uwagi na to, że pokazane treningi są dosyć wymagające i nawet 5kg trzymane w rękach może sprawić nam po paru minutach spory problem. Pierwszą z zakładek są ćwiczenia, gdzie pokazane są wizualizacje wykonywanych ruchów na poszczególne partie ciała jak klatka, plecy, brzuch. Następnie możemy przejść do programów treningowych, które podzielone są na kolejne serie i powtórzenia. Mamy wtedy mix ćwiczeń przygotowany pod kątem treningu cardio, poprawy koordynacji albo wzmocnienia partii ciała. Ćwiczenia są bardzo proste. 10 pompek, 20 pajacyków, 5 pompek szwedzkich, 50 skoków na skakance. 3 takie rundy i już patrzymy z utęsknieniem na butelkę wody i myślimy o jutrzejszych zakwasach. Możemy też przygotować swój własny trening wybierając spośród wszystkich przygotowanych wizualizacji. Program zapamiętuje nasze treningi i możemy obserwować daty ich wykonania. Ostatnim narzędziem są plany ćwiczeniowe i żywieniowe zawierające odpowiednie diety. Mimo nazwy MMA nie znajdziemy tutaj ćwiczeń ciosów przydatnych na sparingach, są tu jedynie elementy przydatny przy treningu siłowym i wytrzymałościowym.

Zrzuty ekranu z aplikacji Spartan System 3.0

Darmowy sześciopak z Spartan System

Spartan System w wersji podstawowej jest aplikacją darmową i zawiera mniej więcej połowę przygotowanych treningów wersji pro. Wersja light posiada reklamy wyświetlające się w chwili kiedy mamy włączony przesył danych. Sama aplikacja nie wymaga włączonego połączenia internetowego w trakcie korzystania z niej.  Wszystko działa bardzo sprawnie, bez zacięć czy nagłego przerwania działania aplikacji. Mamy do wyboru 10 języków, ale nie uświadczymy niestety polskiego. Na szczęście wybór ćwiczeń jest bardzo intuicyjny i jeśli nie znamy języków obcych, możemy wybrać ćwiczenia na podstawie wyświetlanych wizualizacji.

Być jak Spartan

Aplikacja Spartan System 3.0 w wersji podstawowej jest bardzo dobrym narzędziem do treningu fizycznego z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Niestety po pewnym czasie przygotowane zestawy stają się powtarzalne, a my jeśli chcemy się rozwijać będziemy musieli poszukać alternatywy. Aplikacja ciekawa, ale nie zabawi zbyt długo na naszych telefonach.

 

Zrzut ekranu z aplikacji Spartan System 3.0

Zdjęcie główne pochodzi ze strony twitter.com

 

Link do pobrania aplikacji Spartan System.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Arekkkk napisał(a):

    Dobra pompa jest po tym. Szkoda, że jest tak mało tych treningów i reszte trzeba kupić, ale i tak jej co trochę używam

  2. anger napisał(a):

    Fajna aplikacja na poczatek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *