Stranger Things: The game – czas odkurzyć stare konsole

Stranger Things: The game

 

Stranger Things: The game – gra przygodowa na urządzenia mobilne przygotowana przez BonusXP,Inc. Na podstawie telewizyjnego serialu o taki samym tytule. Netflix przed nadejście długo oczekiwanego drugiego sezonu na ekranach, przygotował dla fanów serii bardzo ciekawą grę na komórki.

Stranger Things: The game co to jest?

Aby pisać o samej grze warto przytoczyć wątek fabularny Stranger Things. Są lata 80te, grupa dzieciaków z małego miasteczka odkrywa, że w pobliżu ich domów dzieją się dziwne rzeczy. Jeden z ich kolegów znika w niewyjaśnionych okolicznościach, z pobliskiego labolatorium wydostaje się nieznana nikomu dziewczynka, a w około dzieją się nadprzyrodzone rzeczy. W serialu dało się wyczuć mocno klimat dawnych lat. Specyficzne ujęcia kamery, elektroniczna muzyka i odpowiednia scenografia rodem z amerykańskiego filmu. Chłopcy są typowymi nerdami zafascynowanymi komiksami, grami planszowymi i komputerowymi. Lata 80te to również rozwój pierwszych konsol z pikselową grafiką. I taki właśnie produkt chciało stworzyć studio Bonus XP, grę pasującą do tych realiów.

Stranger Things: The game poradnik

W Stranger Things: The game dostajemy maksymalnie klimatyczną przygodówkę rodem z lat 80tych. Pikselowa grafika, proste 8 bitowe dźwięki i mnóstwo grywalności. Grę rozpoczynamy od wyboru stopnia trudności między normalnym a trudnym. Nawet na tym niższym gra jest dosyć wymagająca. Na początek dysponujemy jedną postacią komendanta Jima Hoppera, który umie przywalić z piąchy niegrzecznym panom spotkanym na ulicy. Z czasem postaci będzie coraz więcej i będziemy mogli korzystać z ich unikatowych zdolności. Do sterowania nie używamy żadnych strzałek na ekranie, a bardziej korzystamy z systemu point & click wskazując gdzie ma się przemieścić nasz postać lub jaki obiekt ma zaatakować. Gra opowiada historię znaną z serialu, a my z czasem coraz bardziej zagłębiamy się w ciekawy wątek fabularny. Po drodze walczymy z wrogami i rozwiązujemy proste zagadki logiczne, jak np. przełożenie dźwigni, aby zmienić tor lasera. W grze występuje przemoc, ale jest ona typowy dla odsholowych gier. Po trafieniu przeciwnik robi wielkie oczy i rozpływa się w powietrzu. Kiedyś to mieli humanitarne rozwiązania…

Stranger Things: The game

Stranger Things: The game

Zrzuty ekranu z aplikacji Stranger Things: The game

Stranger Things: The game jak grać?

W trakcie naszej podróży w Stranger Things: The game przemieszczamy się po sporej mapie miasta zawierającą kilkanaście wewnętrznych lokacji. Najczęściej są to swoiste dungeony, na końcu których mamy możliwość zmierzenia się z bossem. Samo przechodzenie pomiędzy kolejnymi chapterami jest zerżnięte z serialu i mega klimatyczne. Na środku obrazu pojawia się tytuł kolejnego rozdziału, po czym rusza on w stronę gracza. Szczegół, a przynosi dużo frajdy. Wykonujemy również mini questy od NPCów typu, zgubiłem klucze – znajdź i mi je przynieś a dostaniesz coś w zamian. Mimo wszystko tego typu zadania w tym tytule nie nudzą, są rzadkie i nie jest wymagane chodzenie z punktu A do B tylko dlatego, że programista tak sobie wymyślił.

Stranger Things: The game

Stranger Things: The game

Zrzuty ekranu z aplikacji Stranger Things: The game

Stranger Things: The game download

Muzyka i grafika w Stranger Things: The game jest bardzo specyficzna, ale mnie osobiście powala na kolana. Młodsi odbiorcy będą pewnie widzieli w tym sporo ze świata minecrafta, ale jednak wystające piksele to nie to samo. Gra jest swego rodzaju reklamą drugiego sezonu serialu telewizyjnego, więc producenci wydali go jako produkt darmowy i do tego bez reklam. Nie jest również do jego działania wymagane połączenie internetowe, z czym wiąże się brak możliwości gry online lub co op. Wszystkie animacje działają płynnie, jedynie można doczepić się do czasu jaki zajmuje aplikacji uruchomienie. Pasek z napisem loading jest wyświetlany przez dłuższą chwilę.

Stranger Things: The game na komórki

Stranger Things: The game jest bardzo ciekawa grą przygodową na urządzenia mobilne. Świetny oldsholowy klimat aż wycieka z ekranu. Jeśli jesteś fanem szybkiej akcji, wspaniałej grafiki i rozgrywki online odpuść sobie ten tytuł. Ta gra szuka odbiorców wśród ludzi na pierwszym miejscu stawiających grywalnośc, a przy okazji chcących obudzić wspomnienia związane ze starymi konsolami. Istnieje również opcja, że jesteś fanem serialu, ale takie osoby już pewnie mają od dawna zainstalowaną tą aplikację i ciężko odciągnąć je od ekranów komórek.

 

Link do pobrania aplikacji Stranger Things: The game

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Listopad 2, 2017

    […] (jak np. cala seria gier Transformers). Oczywiście znajdą się perły jak recenzowana niedawno Stranger Things: The Game, która jest dla mnie absolutnym must […]

  2. Listopad 27, 2017

    […] komórkowe może wyjść różnie. Mieliśmy przykład średniego south park, ale też wspaniałe stranger things. Milionerzy quiz mimo prostoty i widocznego małego budżetu na wykonanie ma w sobie coś co […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *