Super Mario Run – biegający hydraulik

Super Mario Run – gra o przygodach wąsatego hydraulika przygotowana na urządzenia mobilne przez Nintendo Co. King Bowser znowu porwał naszą piękną księżniczkę i najwyższy czas wyruszyć jej na ratunek.

Super Mario Run jak grać?

Mario to od lat produkt sztandarowy marki Nintendo. Hydraulik wraz ze swoim bratem Luigim przemierzał światy i walczył z niesprawiedliwością. W Super Mario Run twórcy przygotowali kilka dostępnych  trybów gry. Podstawowy z nich to Tour, czyli standardowe przesuwanie się w prawą stronę ekranu, zbieranie grzybków i monet. To co wyróżnia cały tytuł spośród serii o hydrauliku to sposób w jaki się przemieszcza. Nasz Mario biegnie automatycznie, my jedynie mamy możliwość naciskania ekranu w celu wykonania skoku. Z jednej strony dobre rozwiązanie, które pozwala na grę przy pomocy jednej ręki. Z drugiej zaś, daje to odczucie jakby gra była adresowana dla młodszych graczy. Samo przejście poziomu nie powinno sprawić nam problemu. Trudniej robi się w momencie kiedy chcemy zdobyć wszystkie specjalne monety i poprawiać swoje wyniki.

Super Mario Run

Super Mario Run

Zrzuty ekranu z aplikacji Super Mario Run

Super Mario Run recenzja

Drugim trybem dostępnym w grze jest Rally. Wybieramy w nim naszego wirtualnego przeciwnika i startujemy z jego cieniem na planszy. W trakcie rozgrywki liczona jest ilość zbieranych przez nas monet. Osoba z większą ich ilością na mecie wygrywa i zgarnia grzyby przeciwnika. Właściwie ciężko mi nazwać te małe postacie ze świata Mario, które mają grzybne czapki. Na potrzeby recenzji ich umowną nazwą będzie Minion. Trzecim dostępnym trybem gry jest tzw Remix10. Pozwala on na zmierzenie się w szybkiej rozgrywce gdzie przebiegamy przez 10 planszy, zgarniając pozostawione w nich super monety. W grze zdobywamy nagrody, dzięki którym możemy ulepszać nasze małe królestwo. Budujemy grzybne domki, które dają nam kolejne bonusy w postaci złota lub ticketów do gry w Remix 10. Przypomina to trochę działanie naczyń połączonych. Miniony zebrane w Rally pozwalają odblokować poziom w trybie Tour itp. Jest to wszystko bardzo ciekawie pomyślane.

Super Mario Run

Zrzut ekranu z aplikacji Super Mario Run

Super Mario Run za darmo?

W pewnym momencie pojawia się jednak problem. Główny wątek fabularny dostępny jest właściwie w trybie Tour. To tam widzimy jakie czekają nas plansze, a na końcu każdego cyklu walczymy z Bowserem. Przygoda składa się z 6 światów. Niestety darmowy jest tylko poziom 1 zawierający 4 plansze. Jedyną formą odblokowania pozostałych jest wykupienie ich za prawdziwe pieniądze. Pozostaje nam dokonać transakcji lub pogrywać sobie w dwa pozostałe tryby, które niestety tracą po krótkim czasie sens. W grze nie występują zewnętrzne treści reklamowe. Widzimy tylko newsy dotyczące mikropłatności w aplikacji. Do uruchomienia gry będzie wymagane połączenie internetowe.

Super Mario Run download

Super Mario Run to ciekawa klasyczna platformówka. Kolorowy świat hydraulika przyciąga oczy i pozwala na chwilę relaksu. Jest skierowana do dosyć szerokiego grona odbiorców ze względu na zróżnicowany poziom trudności. Pozostaje kwestia płatności, która jest podobna jak w Minecraft Story Mode, gdzie dochodzimy do pewnego momentu i się zacinamy. Taki zabieg może zadziałać dwojako i odbić się na wydawcach. Czy Mario jest aż tak dobry, że będziemy bez problemu chętni do wyciągnięcia pieniędzy z kieszeni czy może poczujemy się oszukani i zaraz odinstalujemy aplikację? Wybór pozostawiam oczywiście czytelnikom.

Link do pobrania aplikacji Super Mario Run

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Listopad 4, 2017

    […] wersję demonstracyjną swego produktu, a resztę sprzedali zainteresowanym jak miało to miejsce w Super Mario Run. Mimo wszystko wydaje mi się to uczciwsze rozwiązanie. Ok, przejdźmy może wreszcie do samej […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *