Waze – nawigacja idealna?

waze

Waze – nawigacja przeznaczone na urządzenia mobilne wyróżniająca się świetną grafiką  i tym, że tworzą ją sami kierowcy . Dzięki programowi w szybki i bezpieczny sposób dostaniesz się do wybranego wcześniej celu podróży.

Nawigacja Waze co to jest?

Program pomocny jest przy każdej podróży w nieznane jeszcze nam miejsca. Aby z niej skorzystać, po zainstalowaniu  wybieramy ikonkę lupy w lewym dolnym rogu. Wpisujemy tam nasz nowy cel, wybieramy wcześniejsze pozycje związanej z historią wyszukiwania, lub jeden z  zapisanych ulubionych adresów jak dom czy praca. Aplikacja daje nam również możliwość wcześniejszego zaplanowania podróży związanej z wydarzeniem z kalendarza. Waze automatycznie wyświetli nam najszybszą trasę. Mamy oczywiście wybór jednej z kilku dostępnych podróży zależnie od tego czy chcemy omijać drogi płatne albo utrudnienia na drogach. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z przycisku „ETA” pozwalającego na powiadomienie znajomych o naszej podróży i godzinie dojazdu.

waze

Waze

Zrzuty ekranu z aplikacji Waze

Dlaczego Waze?

Największymi plusami recenzowanej nawigacji są docierające do nas na bieżąco informacje o trasie. Aplikacje tworzą sami użytkownicy i dzięki nim będziemy wiedzieli czy napotkamy korek lub roboty drogowe. Jeśli  zauważymy utrudnienia i chcemy zgłosić problem na trasie przejazdu, naciskamy ikonę pinezki w prawym dolnym rogu. Wybieramy spośród kilku standardowych utrudnień. Testując aplikacje niejednokrotnie otrzymywałem wcześniej wiadomość o awarii samochodu stojącego na poboczu czy patrolu policji czekającego na łamiących prawo kierowców. Program poinformuje nas również o ograniczeniu prędkości na drodze, którą się poruszamy. Powyższe funkcje sprawiają, że ta nawigacja jest o klasę wyżej niż standardowe mapy google.  Mamy oczywiście możliwość sprawdzenia czy w najbliższej lokalizacji znajdziemy parking, restaurację, aptekę lub hotel. Niestety Waze to aplikacja samochodowa i nie uwzględni naszej trasy którą możemy pokonywać na nogach.

waze

waze

Zrzuty ekranu z aplikacji Waze

Waze darmowa nawigacja na telefon

Aplikacja jest bezpłatna, ale wymaga rejestracji. Nie jest ona skomplikowana i zajmuje dosłownie chwilę. Wymagane będzie oczywiście połączenie internetowe oraz GPS do określenia naszej lokalizacji. Na wielki plus zasługuje grafika. Jest minimalistyczna, ale bardzo przyjazna dla oka. Roboty drogowe przedstawiają pracownika w kasku, a patrol policjanta z wąsem. Sami zdobywamy rangi i odznaczenia za aktywność w aplikacji. W nagrodę mamy dostęp do większej ilości ikonek zmieniających nasz avatar. Dźwięk nie stoi już na tak wysokim poziomie, ale np. mamy możliwość wyboru kilku lektorów. Cała aplikacja została w pełni przetłumaczona na język polski i posiada cztery głosy mówiące w naszym ojczystym języku. W programie na chwilę obecną nie zauważyłem materiałów reklamowych.

Waze czy Google maps?

Program jest świetną alternatywą dla standardowych nawigacji zainstalowanych na naszych telefonach komórkowych. To my kierowcy tworzymy ją i odczuwamy, że możemy pomóc innym informując o utrudnieniach na trasie. Jeśli tylko aplikacja pozostanie darmowa i będzie nadal rozwijana, w najbliższym czasie mapy google mogą opuścić fotel lidera.

Link do ściągnięcia aplikacji Waze.

Grafika główna pochodzi ze strony waze.com

 

(1) (2)

Może Ci się również spodoba

4 komentarze

 1. Kaja napisał(a):

  Waze jest milion razy lepsze od Map Google! Wizualnie przyjemna, wszystko dobrze pooznaczane no i informacje o dozwolonej prędkości 🙂

 2. loituma napisał(a):

  Trzeba też dodać, że jest nawigacją, która dzięki społeczności, najszybciej ze wszystkich programów tego typu reaguje na zmiany na drogach spowodowane np remontami, ulicznymi imprezami, czy innymi czynnikami powodującymi czasowe zamykanie dróg.
  Można też samemu zgłaszać błędy czy niedoróbki, które bardzo szybko nanoszone są na mapę przez aktywnych edytorów.
  Można również samemu zostać edytorem i dopieszczać np rejon zamieszkania.
  I to w niej jest najlepsze. Każdemu polecam spróbować. Świetna zabawa! 🙂

 3. jarkaz napisał(a):

  Jeździłem kiedyś z Google maps, od kiedy zacząłem jeździć z Waze, nie chce innej nawigacji. Polecam wszystkim

 4. Sosnaone napisał(a):

  Również polecam. Jeżdżę ponad rok z Waze i jestem bardzo mile zaskoczony. Dzięki wsparciu społeczności możesz sam / sama edytować mapę dzięki czemu okolica w której się poruszasz będzie posiadała aktualne informacje oraz bazę POI. Zachęcam do odwiedzenia polskiego forum Waze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *