Youtube – wideo z całego świata na komórce

youtube

Youtube jest serwisem, który użytkownicy internetu znają od ponad 12 lat. Najnowsze video, teledyski, gameplaye czy vlogi to tylko część materiałów jakie możemy zobaczyć na tym portalu. Google przygotowało aplikację dzięki której materiał odtwarzany na komputerach zawitał na nasze urządzenia mobilne.

Jak zainstalować Youtube na komórkę?

Aplikację najlepiej pobrać ze sprawdzonego sklepu jakim jest Google Play, dzięki temu mamy pewność, że plik instalacyjny nie posiada szkodliwego oprogramowania dla naszego urządzenia. Instalacja przebiega bezproblemowo. Po otwarciu pokazują nam się popularne filmy z serwisu i te przygotowane dla nas, ze względu na nasze wcześniejsze wybory, region itp. Nie mamy obowiązku rejestracji konta, ale jak każdy inny produkt firmy Google, aplikacja wykorzystuje swoje konta stworzone z adresem gmail.com.  Synchronizujemy się wtedy z naszym kontem Youtube, jeśli takie posiadamy, i możemy sprawdzać historię, wykorzystywać stworzone wcześniej playlisty, obserwować zasubskrybowane kanały i komentować oglądane filmy. Posiadamy wszystkie te same funkcje co na komputerze, a mamy ich nawet więcej.

youtube

Zrzut ekranu z aplikacji youtube

Youtube z telefonu na tv

Aplikacja oferuje nam bardzo ciekawe rozwiązanie jakim jest połączenia urządzenia mobilnego z telewizorem za pomocą sieci Wi-fi. Co prawda nowoczesne telewizory w technologii smart mogą same korzystać  z serwisu, ale dzięki telefonowi komórkowemu możemy łatwiej okiełznać serwis. Nie musimy żmudnie wklepywać liter za pomocą pilota, łatwiej robić to na dotykowym ekranie naszego urządzenia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem w porównaniu do wersji komputerowej jest również odtwarzanie materiału video w trakcie wyszukiwania innego. Nie musimy zastopować oglądanego filmiku. Zamiast tego zmniejsza się on i pojawia w prawym dolnym rogu, a my spokojnie możemy poszukać następnego materiału.

Youtube z Minecrafta? Dlaczego Youtube blokuje filmy? Jak ściągać z Youtube?

Wszystkie materiały zamieszczone w serwisie podlegają zasadom praw autorskich. Nie możemy tych praw naruszać, czyli np. publikować materiałów nienależących do nas bez zgody ich właściciela. Google stara się wykluczać takie zachowania, aby to im nie zarzucono działania niezgodnego z prawem. Aplikacja posiada ogromną ilość video i większość z nich pochodzi z oryginalnych źródeł. Niektórzy właściciele praw autorskich, a w szczególności gier, umyślnie pozwalają na wykorzystanie ich produktu przez vlogerów. Jest to dla nich darmowa reklama zwiększająca prawdopodobieństwo zakupu ich produktów przez osoby, które interesują się tą tematyką i oglądają związane z nią materiały video. Dlatego często widzimy osoby nagrywające swoje poczynania w świecie Minecrafta i udostępniające je w serwisie. Do ściągania materiałów najczęściej używa się stron zewnętrznych, ale musicie liczyć się wtedy z konsekwencjami prawnymi.

youtube

Zrzut ekranu z aplikacji youtube

 Na czym odtwarzać filmy na komórce?

Jeśli chcemy korzystać z omawianego wcześniej serwisu, nie widzę innej alternatywy niż aplikacja Youtube. Możemy oczywiście robić te same czynności za pomocą każdej przeglądarki, ale wydłuża to czas jaki musimy poświęcić na znalezienie interesującego nas materiału. Dodatkowo tracimy możliwość wykorzystania dodatkowych narzędzi jak np. przesyłanie obrazu na telewizor. Jeśli jesteśmy użytkownikami serwisu i chcemy go używać na urządzeniach mobilnych aplikacja Youtube będzie nam wyjątkowo pomocna.

youtube

Zrzut ekranu z aplikacji youtube

Zdjęcie główne pochodzi ze strony en.wikipedia.org

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Maj 9, 2017

    […] umiejętności, ale dla opornych przygotowano tutorial w formie filmu zamieszczonego w serwisie youtube. Dowiadujemy się w nim tak wspaniałych rzeczy jak przybliżanie i oddalanie ekranu! Jest to […]

  2. Czerwiec 7, 2017

    […] motywacyjna. Świetny sposób na wybór utworów, jeśli sami nie stworzyliśmy sobie listy np. na Youtube. Po wybraniu interesującego nas kanału naciskamy trójkąt play i muzyka zacznie się odtwarzać. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *