Zdrowe zakupy – skaner żywności

Zdrowe zakupy – aplikacja przygotowana z myślą o osobach, które chcą świadomie dokonywać zakupów. Możemy sprawdzić czy produkty, których codziennie używamy nie zawierają składników  szkodliwych dla naszego zdrowia.

Jak zrobić zdrowe zakupy?

Jeśli chcemy sprawdzić produkt w sklepie, musimy uruchomić aplikację na naszym urządzeniu mobilnym z aparatem, a następnie zeskanować kod kreskowy. Oczywiście czytnik zastępowany jest przez obiektyw aparatu i sczytuje on liczbę znajdującą się pod kodem kreskowym. Możemy również sprawdzić produkt wpisując kolejne cyfry na klawiaturze numerycznej. Jeśli obiekt jest zarejestrowany w bazie danych programu, będziemy mieli możliwość sprawdzenia jego składu oraz tego, czy jest o szkodliwy dla naszego zdrowia. Mamy kategorie składników korzystnie wpływających, obojętnych, podejrzanych i szkodliwych. Są one wyrażone w tabeli za pomocą emotikonek. Aplikacja podpowie nam również podobne produkty do tego, który zeskanowaliśmy przed chwilą.

zdrowe zakupy

zdrowe zakupy

Zrzuty ekranu z aplikacji zdrowe zakupy.

Zdrowe zakupy co kupić?

Jeśli dany produkt nie został do tej pory zarejestrowany aplikacja poprosi nas o uaktualnienie bazy. Taka sama sytuacja ma miejsce  ze składem. Możemy go porównać i nanieść poprawki. Baza danych powiększa się dzięki użytkownikom systemu. Niestety niesie to za sobą pewnego rodzaju zagrożenia. Sam testując aplikację, zeskanowałem kod z mydła łazienkowego. Wynik pojawił się, ale raczej mało satysfakcjonujący (zdjęcie poniżej).  Jeśli jesteśmy uczuleni, lub unikamy pewnych składników jak gluten, mamy możliwość edytowania skanera w taki sposób, aby informował nas o wyróżnionej zawartości. Twórcy aplikacji przestrzegają nas przed sprawdzeniem składu produktu, który pojawia się na opakowaniu. Nie mogą dać gwarancji czy w składzie podanym przez użytkowników nie znajduje się produkt, na który możemy być uczuleni. Mamy też możliwość sprawdzenia ostatnio skanowanych przez nas produktów.

zdrowe zakupy

Zrzut ekranu z aplikacji zdrowe zakupy.

Zdrowe zakupy online

Aplikacja do łączenia się z bazą danych wymaga włączonego transferu danych i korzystania z sieci internetowej. Program jest darmowy i nie wymaga rejestracji. Obsługa jest bardzo prosta i intuicyjnie bez tutorialu będziemy wiedzieli jak korzystać z programu. Zeskanowanie produktu zależy od tego jaki mamy zamontowany aparat, ale wpisywanie ręczne kodu produktu jest pomocnym rozwiązaniem.

Zdrowe zakupy opinia

Zdrowe zakupy są świetnym produktem, który będzie pomocny chyba każdej osobie, która dba o zdrowie swoje oraz rodziny. Wreszcie mamy wyjaśnione jaki wpływ na organizm mają benzoesany, dotąd będące chemiczną, nic nie mówiącą nazwą. Jeśli twórcy będą mieli tylko rękę na pulsie co do nowo rejestrowanych produktów, program będzie jednym z podstawowych aplikacji świadomych konsumentów.

 

Aplikacja do pobrania ze strony zdrowe zakupy.

Zdrowe zakupy

Zrzut ekranu z aplikacji zdrowe zakupy.

 

Zdjęcie główne pochodzi ze strony play.google.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *